Nabór do tarnowskiej PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rozpoczęła nabór na studia. Początek rekrutacji miał miejsce we wtorek – absolwenci szkół średnich mogą wybierać spośród 21 kierunków i 33 specjalności.

Brak egzaminów wstępnych

Na chętnych czeka mniej więcej 2100 miejsc, z czego około 1500 dotyczy studiów stacjonarnych. Bardzo ważne jest też to, że nie przewidziano egzaminów wstępnych. Koniec rekrutacji zaplanowano na 16 lipca.

Oczywiście później jeszcze odbędzie się rekrutacja dodatkowa – dodatkowy nabór rozpocznie się wraz z początkiem września (koniec przewidziano na 17 września). Rekrutacja będzie prowadzona jak zwykle, czyli w ramach systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. Elektroniczna Rekrutacja Kandydatów jest prosta, nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem niezbędnych czynności. Można nawet powiedzieć, że wszyscy kandydaci mogą być pewni czytelnych wiadomości.

Gdyby jednak coś wzbudzało niepokój, jest jeszcze jedno rozwiązanie – chodzi o stacjonarny punkt informacji dla kandydatów, czyli adres, pod którym można załatwić wszystkie formalności – tylko trzeba pamiętać, że miejsce to zacznie działać 21 czerwca. Udzielanie informacji będzie możliwe od 10:00 do 14:00. Punkt przestanie funkcjonować wraz z zakończeniem rekrutacji podstawowej.

Warte podkreślenia jest również to, że opłata rekrutacyjna zawsze wynosi tyle samo – 85 zł.