Wulgarnie obraził nauczycielkę – ta skierowała sprawę do sądu

Nauka zdalna to coś, o czym powiedziano już wiele. Niemniej jednak wciąż są sytuacje, które można określić zatrważającymi. Przykładem przypadek 15-latka z Tarnowa – chłopiec wulgarnie obraził nauczycielkę. Warto również podkreślić, że nauczycielka postanowiła, iż tak tego nie zostawi – nastolatek stanie przed sądem dla nieletnich.

Nie wyciszył mikrofonu

Ktoś może powiedzieć, że powodem całej sytuacji jest to, że chłopak zapomniał wyciszyć mikrofon. Takie stawianie sprawy byłoby jednak mijaniem się z prawdą. Gdyby nastolatek wyciszył mikrofon, jego niewłaściwe zachowanie nie miałoby przełożenia na konsekwencje – dalej mówilibyśmy o czymś, co jest absolutnie nie na miejscu.

Warto również wiedzieć, że polskie prawo gwarantuje nauczycielom ochronę. Gwarantowaną ochronę można porównać do tego, co dotyczy policjantów i innych funkcjonariuszy publicznych – w każdym przypadku jest tak samo. Sprawcy muszą liczyć się, z tym że w grę wchodzi grzywna, ograniczenie wolności i pozbawienie wolności do roku. Oczywiście nie dotyczy to nieletnich – przy nieletnich stosuje się środki wychowawcze i środek poprawczy.