Usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – wyrok w sprawie mieszkańca Tarnowa

O pewnych sprawach mówi się bardzo trudno – mieszkaniec Tarnowa został skazany na 17 lat więzienia. Mężczyzna znęcał się nad swoją partnerką – zaczęło się od uprowadzenia, a skończyło na więzieniu, biciu i podpaleniu. Ponadto mowa o osobie karanej (wyrok w zawieszeniu).

Wszystko wydarzyło się pod koniec 2018 roku

Chodzi o wydarzenia z końca 2018 roku – tarnowianin chciał, aby jego partnerka poręczyła mu kredyt. Jak się można domyślić, kobieta była temu przeciwna i w związku z tym rozpoczął się wspomniany koszmar. Warte podkreślenia jest też to, że na skutek podpalenia kobieta było ciężko ranna, a mimo to nie mogła liczyć na pomoc. Pomoc pojawiła się dopiero następnego dnia i to z niespodziewanej strony – mężczyzna wypuścił partnerkę. Nie oznaczało to jednak końca problemów – doszło do poparzeń drugiego i trzeciego stopnia – ofiara musiała poddać się kilku skomplikowanym operacjom.

Wypada również odnotować, że kara uwzględnia 115 tysięcy złotych tytułem naprawienia szkody i 500 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.