Ostrożność przed szkołą – akcja warta pochwalenia

Niebezpieczne sytuacje na drodze to temat, o którym można opowiadać długo. Duże znaczenie ma choćby jazda w okolicy dzieci – nie trzeba chyba dodawać, że najmłodsi mogą wykonywać zupełnie nieprzewidziane ruchy.

Działanie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Policji

Mowa o tym nieprzypadkowo – wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zainaugurowano bardzo ważną akcję – chodzi o zwalnianie przed szkołą. Za edukowanie ludzi (i jeśli trzeba to też dyscyplinowanie) odpowiadają tarnowscy policjanci i pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w okolicy szkół widoczne są specjalne znaki drogowe, które można określić symbolami akcji. Niektórzy mogą mówić, że znaki te to przesada, ale nic podobnego – kiedy celem jest bezpieczeństwo na drodze, nie ma przesady.

Prowadzone działania dotyczą całego regionu. Akcja będzie trwać do końca września, ale pamiętajmy o tym, że czas trwania akcji nie jest najważniejszy – kluczowe jest bezpieczeństwo. Ponadto trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że bezpieczeństwo jest czymś, o co musimy zadbać wszyscy.