Mieczysław Korczak nie żyje

Nadeszła smutna wiadomość – w wieku 100 lat zmarł Mieczysław Korczak. Korczak to znany lekarz i żołnierz Armii Krajowej.

Był honorowym obywatelem miasta

Nie ulega wątpliwości, że mowa o osobie, która mogła się pochwalić ogromnymi zasługami. Warte podkreślenia jest też to, że zasługi te zostały docenione – najlepszym tego dowodem jest tytuł honorowego obywatela Tarnowa (tytuł ten trafił do niego 3 lata temu). Oczywiście można też spojrzeć na cały kraj – możemy mówić choćby o otrzymaniu Krzyża Walecznych czy Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Wypada także odnotować, że mowa o człowieku, który stał się tematem książek. Gdyby komuś zależało na szczegółach, chodzi o przeżycia wojenne i późniejsze prześladowania przez władzę komunistyczną. Są to sprawy, które wielu ludziom trudno zrozumieć i co najważniejsze, są to sprawy niezwykle istotne. Ponadto są osoby, o których po prostu trzeba pamiętać.

Mszę św. pogrzebową zaplanowano na godz. 12 w piątek – msza ta odbędzie się w kościele księży filipinów. Ciało spocznie na Starym Cmentarzu.