Bukmacherka stacjonarna i on-line w Tarnowie

Tarnów zdecydowanie sprzyja fanom zakładów wzajemnych. W mieście nie brakuje stacjonarnych punktów bukmacherskich. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce bukmacherzy mogą działać w punktach stacjonarnych, ale też, w odróżnieniu od większości kasyn, w internecie. Istnieje jednak droga, aby zagrać w wielu niedostępnych w Polsce kasynach online. Rozwiązaniem są kasyna VPN, jednak to temat na inny artykuł.

Bukmacherzy stacjonarni

W mieście na chwilę obecną legalnie funkcjonuje kilka znanych i rozpoznawalnych operatorów bukmacherskich, prowadzących punkty sprzedaży, którzy posiadają oficjalną koncesję na prowadzenie swojej działalności. Każdy z czterech bukmacherów posiada na obszarze miasta po 2 bądź nawet 3 punkty, w których stacjonarnie można obstawiać zakłady na wybrane przez siebie wydarzenia z ich oferty.

Pierwszy operator to sieć Fortuna posiadający punkty obsługi przy ulicy Kaczkowskiego 4 oraz Lwowskiej 19. Millenium, czyli drugi na liście podmiot, ma tych punktów aż 3. Są to lokalizacje przy Klikowskiej 3, Akacjowej 1 oraz Słonecznej 29-33. Najsłynniejszy polski bukmacher, czyli STS również ma w mieście 3 oddziały. Pierwszy przy ulicy Bitwy o Wał Pomorski 2E, drugi przy Kaczkowskiego 4, wspólnie z wymienioną wcześniej Fortuną, trzeci natomiast przy Wałowej 34/6A. Całość oferty bukmacherskiej dla Tarnowian uzupełnia Totolotek ze swoimi dwoma punktami sprzedaży i obsługi, przy ulicy Krakowskiej 26 oraz Pułaskiego 6B. Ponadto mieszkańcy Tarnowa, tak jak reszty Polski, mogą legalnie korzystać z szerokiej oferty bukmacherskiej dostępnej on-line przez internet.

Bukmacherzy w internecie

Zgodnie z ustawą, w Polsce bukmacherzy mogą działać legalnie zarówno stacjonarnie jak i w internecie. Nie ma tu, jak to ma miejsce w odniesieniu do kasyn, ograniczeń ilościowych i limitów jeśli chodzi o liczbę działających w branży na danym obszarze podmiotów. Nie ma też państwowego monopolu na działalność bukmacherską za pośrednictwem internetu, jaką mamy w przypadku hazardu kasynowego.

Jeśli chodzi o sposób zawierania zakładów jest on identyczny w obu przypadkach. Należy jedynie określić typ, szacowany przez siebie wynik wybranego meczu i określić zastawiana stawkę. Należy też zaakceptować podany przez konkretnego bukmachera kurs.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z zakładami bukmacherskimi jest rejestracja konta na wybranej platformie. Wcześniej jednak najlepiej jest sprawdzić w rejestrze rządowym, czy wybrany bukmacher posiada oficjalne zezwolenie ministerstwa finansów uprawniające do legalnego prowadzenia punktu stacjonarnego bądź witryny. Co ważne, należy pamiętać, że w obu przypadkach zakłady wzajemne zawierać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. Zarejestrowane konto gracza konieczne jest w przypadku obstawiania poprzez serwis bukmacherski podając swoje dane. Należy też przesłać skan dowodu osobistego. Po sprawdzeniu i weryfikacji konto nowego gracza może zostać niezwłocznie aktywowane i możemy zacząć typowanie wyników wybranych wydarzeń.

Jeśli chodzi o typowanie u bukmachera stacjonarnego w wybranym punkcie, tam nie ma potrzeby tworzenia konta. Typując stacjonarnie jesteśmy więc anonimowi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy właściciel lub członek obsługi punktu ma wątpliwości do co wieku danej osoby. Wówczas może poprosić o okazanie dokumentu tożsamości w celu udowodnienia, że dana osoba ma ukończony 18-ty rok życia.

Zalety typowania w internecie

Zakłady w internecie mają pewne zalety, których nie ma żadna wizyta w żadnym punkcie stacjonarnym. Rejestrując się u bukmachera internetowego każdy Tarnowianin ma ten luksus, że może typować wybrane przez siebie wydarzenia siedząc wygodnie we własnym fotelu w domu. Dodatkowo typować można o dowolnej porze pod warunkiem, że będzie to nie później niż w określonym momencie przed rozpoczęciem wybranego wydarzenia. Może to być pół godziny lub 15 minut lub jeszcze inny czasookres precyzyjnie określony i podany na stronie przez bukmachera. W niejednym przypadku możliwe jest obstawienie wyników nawet w trakcie trwania danego wydarzenia, jednak zazwyczaj zmieniają się wówczas stawki i jest to mniej opłacalne, zarówno podczas typowania w sieci jak i stacjonarnie w punkcie.

Jedną z korzyści jakie możemy zyskać typując u bukmachera internetowego jest też możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów i promocji niedostępnych przy typowaniu innymi kanałami. Niestety punkty stacjonarne w Tarnowie i gdziekolwiek indziej dużo rzadziej proponują klientom atrakcyjne bonusy, nawet na start. Kolejna rzecz jaka znajdziemy u sieciowych bukmacherów to liczne przydatne narzędzie ułatwiające trafne typowanie. Dzięki dodatkom takim jak zimplementowane ze stroną statystyki spotkań, wyszukiwarki meczów, kursów i zakładów a także wizualizacje komputerowe przebiegu danego meczu, czyli tzw match trackery, mogą nam w tym wydatnie pomóc. Na stronach bukmacherów internetowych możemy też oglądać transmisje ze spotkań meczowych w czasie rzeczywistym. Co prawda zdarzają się bukmacherzy stacjonarni, którzy w swoich punktach mają telewizory na których można oglądać mecz w jego punkcie niemniej są to dość rzadkie przypadki, a w samym Tarnowie raczej takiej możliwości na dzień dzisiejszy nie uświadczymy.

Plusy wizyty w punkcie stacjonarnym w Tarnowie

Nie jest tak, że nie ma żadnych korzyści z wizyty u stacjonarnego bukmachera, tak tarnowskiego jak i w każdym innym mieście. Na pewno jedną z korzyści jest możliwość spotkania się w lokalu z innymi ludźmi twarzą w twarz. Można podczas wizyty zwyczajnie i luźno porozmawiać o meczach i typach. Przeprowadzić można ciekawą dyskusję między innymi o strategii typowania czy podzielić się doświadczeniem w tym zakresie. Tematów jest właściwie nieograniczona ilość i nie muszą one każdorazowo dotyczyć stricte sportu a odnosić się też do innych zagadnień albo trwać bardzo długa. Ważna jest w tym przypadku możliwość spotkania się z innym żywym człowiekiem, a nie tylko ograniczyć się do samego typowania przez stronę. Więc mimo iż bukmacherka przez internet może i jest wygodniejsza, to jednak wizyta w punkcie stacjonarnym może mieć też czysto ludzki wymiar. Dlatego dobrze jest łączyć jedno z drugim i typować na zmianę nie tylko za pomocą łączy internetowych ale i odwiedzając regularnie któryś z punktów w Tarnowie.