Uwaga na fałszywych policjantów!

Od dawna wiadomo, że złodzieje zdają sobie sprawę z tego, iż najłatwiej oszukać seniorów. Co więcej, w związku z tym trwają różne akcje społeczne – seniorzy muszą wiedzieć, czego się spodziewać. Niemniej jednak mimo tych akcji pojawiają się oszustwa – świetnym przykładem jest sytuacja 88-letniej mieszkanki Tarnowa – kobieta straciła 41 tys. zł.

Zgłoszenie na policję

Mieszkanka Tarnowa zgłosiła oszusta na policję, ale dopiero wtedy, gdy straciła wspomniane pieniądze. Kobieta usłyszała, że policja rozpracowuje grupę przestępczą odpowiadającą za wyłudzanie pieniędzy z rachunków bankowych. Ponadto rozmówca przekazał jasny komunikat – ochrona pieniędzy możliwa jest tylko w przypadku dokonania wypłaty. Jakby tego było mało, kobieta miała zostawić pieniądze na dwóch parkingach.

Pomoc seniorom

Działania policji są ważne, ale pamiętajmy też o tym, że praca policji to nie wszystko. Można przypuszczać, że przynajmniej część seniorów może liczyć na wsparcie rodziny. Choć z drugiej strony można podejrzewać, że oszustwa są doskonale zaplanowane (nie każda osoba ma spore oszczędności). Mając to na uwadze, warto rozglądać się wokół nas – starsza kobieta zostawiła pieniądze na dwóch parkingach – czy na pewno nikt tego nie widział?