W najbliższy wtorek, 4 listopada, mieszkańcy Tarnowa i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w interesującym wydarzeniu kulturalnym. Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, mieszczące się przy ul. Krakowskiej 4, zaprasza na wykład poświęcony historii i tradycji kościoła ewangelicko-metodystycznego w regionie. Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze budynku.
Prelegent o bogatym doświadczeniu
Wykład, który rozpocznie się o godzinie 17:00, poprowadzi pastor Adrian Myśliński. Jako duszpasterz parafii ewangelicko-metodystycznej w Tarnowie, a także wykładowca pedagogiki i dydaktyki w warszawskim Wyższym Seminarium Teologicznym im. Jana Łaskiego, Myśliński jest doskonale przygotowany, by przybliżyć uczestnikom zawiłości i bogactwo ewangelicko-metodystycznych tradycji. Piastując stanowisko superintendenta Diecezji Centralnej oraz sekretarza Rady Kościoła, posiada on szerokie perspektywy w kwestiach teologicznych i edukacyjnych.
Współpraca z Towarzystwem Genealogicznym
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Towarzystwem Genealogicznym Ziemi Tarnowskiej, co zapewni dodatkowy kontekst historyczny i kulturowy dla uczestników. To doskonała okazja dla mieszkańców regionu, aby zgłębić wiedzę na temat lokalnej historii i tradycji religijnych.
Dla wszystkich zainteresowanych udział w wykładzie jest bezpłatny. To wyjątkowa szansa, aby poszerzyć swoje horyzonty oraz zrozumieć wpływ, jaki kościół ewangelicko-metodystyczny wywarł na społeczność lokalną. Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych historią i kulturą regionu tarnowskiego.
Źródło: Urząd Miasta Tarnowa
