W Tarnowie trwają prace drogowe

Tegoroczna zima dała nam się we znaki. Warto jednak pamiętać o tym, że skutki zimy można odczuwać również podczas pozostałych pór roku. Ponadto wszystko wskazuje na to, że w Tarnowie przyjęto podobne założenie.

Troska o drogi

Mieszkańcy Tarnowa mogą zauważyć, że na ulicach miasta trwają prace – jak się można domyślić, chodzi o stan dróg po sezonie zimowym.

Trudno oceniać, jak długo będą trwały roboty. Co więcej, możemy usłyszeć, że straty są większe niż w poprzednich latach. Niemniej najważniejsze jest jednak to, że prace trwają – miasto nie zostawia mieszkańców samych sobie. Istotne jest także to, że Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zaczęło działać przed stacjonarnym wytwórniami masy asfaltowej. Nie bez znaczenia jest też wykorzystanie recyklerów. Dla niezorientowanych – recyklery to maszyny, które pozwalają na ogrzanie i ponowny przerób materiału asfaltowego.

Warto też zwrócić uwagę na podejście do mieszkańców. Mówiąc wprost – urzędnicy zachęcają mieszkańców do informowania o tym, gdzie pojawiły się ubytki (czasem trudno nad wszystkim zapanować).