Co robić w Tarnowie latem?

Co robić w Tarnowie latem, czyli jak skorzystać z pogody

Co robić w Tarnowie latem?

Co robić w Tarnowie latem, aby jak najlepiej skorzystać z ciepłej pogody? Jeśli będziemy chcieli, to znajdziemy bardzo dużo pomysłów. Przecież to właśnie w lecie pogoda wygania nas z domu, a upał nie pozwala nam się bezczynnie wylegiwać na kanapie. Nie marnujmy więc tego czasu i wybierzmy się z rodziną na piknik albo spotkajmy się ze znajomymi na łonie natury.

Nie ważny, czy jesteśmy mieszkańcami Tarnowa, czy tylko zwiedzamy to miasto w celach turystycznych. W obu przypadkach możemy znaleźć atrakcje Tarnowie, które idealnie podkreślają walory tego miasta właśnie w lecie. Co robić w Tarnowie w lecie, aby nie zmarnować tego okresu? Spróbujemy sobie odpowiedzieć na to pytanie, uwzględniając zarówno tych, co zwiedzają Tarnów w jeden dzień, jak i tych, którzy przybyli do Tarnowa na weekend.

Co robić w Tarnowie latem całą rodziną?

Co robić w Tarnowie latem, kiedy pogoda jest zbyt piękna, aby siedzieć zamkniętym w czterech ścianach? Może urządzić sobie jakiś piknik, albo zagrać w jakąś grę na świeżym powietrzu? Obie te zajęcia brzmią bardzo ciekawie i oferują dużą dawkę rozrywki i relaksu. Trzeba tylko znaleźć do tego odpowiednie miejsce tak, aby nic nam naszego letniego spędzania czasu nie zepsuło.

Góra św. Marcina jest odpowiedzią na pytanie, gdzie pójść w Tarnowie w lecie. Owszem, Tarnów jest miastem i mało kto by pomyślał, że ma on do zaoferowania jakieś atrakcje przyrodnicze. O ile mieszkańcy Tarnowa doskonale wiedzą o tej górze, tak dla przyjezdnych może się ona wydawać tajemnicą. Dowiedzmy się wiec, czym jest Góra św. Marcina i jak aktywnie spędzić czas w Tarnowie.

Gdzie w Tarnowie pójść na piknik?

co robić w tarnowie latem piknik w tarnowie gdzieSłowo góra może nam się kojarzyć z wysokimi szczytami, jakie znamy z naszych wycieczek w Tatry lub Bieszczady. Tam możemy wspinać się na naprawdę wysokie góry takie jak Giewont czy Tarnica. Takich oczywiście w Tarnowie nie znajdziemy, ale to wcale nie umniejsza walorom przyrodniczym miejsca, o którym mowa. Góra św. Marcina to tak naprawdę niewielkie wzgórze, z którego możemy obserwować miasto. Dla osób szukających, punktu widokowego w Tarnowie, to miejsce powinny być odpowiednim przystankiem.

Jeśli już wybierzemy się na Górę św. Marcina, to możemy się teraz zastanowić, co robić w Tarnowie latem. Na Górze św. Marcina nie spotkamy żadnych specjalnie przygotowanych dla nas atrakcji. Nie ma tam wesołego miasteczka, strzelnicy czy cokolwiek byśmy sobie wymyślili. Nie ma, bo nie o to chodzi w odwiedzaniu tego miejsca. Dlaczego więc Góra św. Marcina jest miejscem, gdzie warto pójść w Tarnowie latem?

Na Górze św. Marcina chodzi przede wszystkim o to, żeby odpocząć trochę od miejskiego zgiełku. Choć znajduje się ona na terenie miasta, to spokojnie możemy ją uznać za idealną odskocznię. Nie czuć stamtąd żadnych spalin, a widok są bardzo przyjemne. Jest to świetne miejsce na piknik w Tarnowie, zwłaszcza jeśli myślimy o spędzaniu czasu z całą rodziną.

Co robić w Tarnowie z dziećmi?

atrakcje w Tarnowie dla dzieciJak spędzić czas w Tarnowie z dziećmi, kiedy już znajdziemy się na Górze św. Marcina? Dzieci tak naprawdę zawsze będą sobie w stanie coś wymyślić. Kreatywność dzieci prawdopodobnie nigdy nie przestanie nas zadziwiać, więc nie musimy się martwić, że ten niewielki zielony obszar ich zanudzi. Ne oznacza to jednak, że nie mamy wziąć ze sobą jakichś gadżetów, które rozrywkę nam ułatwią.

Jeśli w naszej rodzinie dominuje płeć męska, to na Górę św. Marcina najlepiej weźmy ze sobą piłkę. Oczywiście nikogo nie próbujemy dyskryminować – kobiety i dziewczęta również zachęcamy, aby sobie trochę pokopały. Dlaczego granie w piłkę jest dobrą odpowiedzią na to, co robić w Tarnowie? Jeśli chodzi o granie w piłkę wewnątrz rodziny, to zawsze jest ono dobrym pomysłem na integrację. Zwłaszcza między ojcem a synem (lub synami).

Nie zapomnijmy też urządzić sobie piknik. Do tego na pewno będzie nam potrzebny koc, ale musi on być wystarczająco duży, żeby cała rodzina się na nim pomieściła. Czasami taka niepozorna rzecz jak niewygodny albo niewymiarowy koc może popsuć cały piknik. A przecież chodzi o to, żeby miło spędzić czas całą rodziną. Piknik jest właśnie jedną czymś, co robić w Tarnowie latem powinniśmy, aby korzystać z gorącej pogody.

Jak aktywnie spędzić czas w Tarnowie?

co robić w Tarnowie latem?Co robić w Tarnowie w lecie, aby nie zmarnować letniej pogody? Wiemy już, że idealnym pomysłem na spędzenie czasu w Tarnowie jest zrobienie pikniku na Górze św. Marcina, ale czy samo wylegiwanie się jest dobrym pomysłem? Może i dorosłym się wydaje, że odpoczywanie po całym tygodniu pracy to w postaci leżenia plackiem to najlepsza formy spędzania czasu. I czasami naprawdę jest, ale nasze dzieci mogą tego nie docenić.

Dzieci potrzebuję trochę ruchu i rozmaitości, aby móc miło wspominać spędzony czas w rodzinnym gronie. W przeciwnym razie jest duże ryzyko, że spędzanie czasu z rodzicami będzie im się kojarzyło z nudą i przykrym obowiązkiem. A tego przecież byśmy nie chcieli, a więc jak spędzić czas w Tarnowie z dziećmi?

Wycieczka do Tarnowa to świetna okazja, aby spędzić rodzinny czas na łonie przyrody. Nie wierzycie? Wybierzcie się więc na Górę św. Marcina, aby przekonać się osobiście!

Sport w Tarnowie, gdzie zagrać w piłkę w tarnowie?Wspomnieliśmy już o piłce nożnej, ale to nie jedyny sposób na rozerwanie się w Tarnowie. Inną ciekawą grą jest badminton, który zasłynął właśnie opinią letniej gry, sprzyjającej integracji.

Podczas gdy jedni zastanawiają się, czy poprawnie mówi się badminton czy babinkton, inni po prostu poddają się tej rozrywce. Gra jest bardzo prosta i przyjemna.

Skąd się w ogóle wziął fenomen tej i gry i dlaczego uważamy jest ona czymś, co warto robić robić w Tarnowie latem? Wyczuwanie odpowiednich ruchów powietrza to jedyne czego potrzebujemy, aby grać w badmintona. Nasze kometki są bardzo lekkie tak samo jak lotka. Dzięki temu praktycznie bez wysiłku możemy zagrać bardzo satysfakcjonujący mecz. Dzięki prostocie i lekkości polecamy tę grę wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się, co robić w Tarnowie z dziećmi.

Gry planszowe i kalambury na świeżym powietrzu, czyli co robić w Tarnowie latem

Co robić w Tarnowie latem oprócz gry w badmintona? Nie odchodźmy jeszcze z Góry św. Marcina, bo nadal jest ona idealnym miejscem na spędzanie czasu całą rodziną. Można tak wykonywać wiele różnych aktywności, nie tylko grać w piłkę i badmintona. Przed wyjściem z domu bardzo sensownym rozwiązaniem byłoby zaopatrzyć się w gry planszowe.

W jakie gry planszowe zagrać całą rodziną na pikniku? Najpopularniejsze chyba wszyscy znamy, czyli scrabble albo Monopoly (lub jej popularna podróbka „Eurobusiness”). Może też skorzystać z aplikacji na urządzenia mobilne, które służą do podobnych celów. Czymś takim będą na przykład czółka, w które w dużej mierze gra się tak, jak w znane wszystkim kalambury. Czy granie w planszówki i kalambury jest satysfakcjonującą odpowiedzią na pytanie, co robić w Tarnowie latem? Chyba tak, ale też trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Atrakcje w Tarnowie dla dzieci to nie tylko miejsca. Jako rodzice musimy włożyć coś od siebie, aby dzieci zapamiętały dobrze naszą wspólną wycieczkę.

planszówki dla całej rodzinyZasady takich gier towarzyskich bywają bardzo różne i nie każde trafią do wszystkich gustów. Dlatego najlepiej wspólnie wybierać takie gry, które będą nam odpowiadać. Oczywiście ważny jest też wiek uczestników, jeżeli chcemy, aby spędzanie czasu w Tarnowie latem było przyjemnym doświadczeniem. Wymagające gry o skomplikowanych zasadach są świetnym pomysłem na wieczór spędzony w gronie dorosłych lub nastolatków, ale dzieci mogą one przytłoczyć.

Jeśli już zdecydujemy się na gry planszowe w kontekście tego, jak spędzić czas w Tarnowie z dziećmi, to wybierzmy jakąś typową grę towarzyską. Oprócz wspomnianego wcześniej Monopoly można zagrać na przykład w Dixit. Jest to gra, która nie wymaga zapamiętywania żadnych skomplikowanych reguł. Zamiast tego wszystko opiera się na naszej kreatywności. Dzięki temu w tę grę może pograć każdy, kto ma ochotę miło spędzić czas.

Wspomnieliśmy też o kalamburach, które mogą być strzałem w dziesiątkę dla tych, co zastanawiają się, jak aktywnie spędzić czas w Tarnowie. Co takiego jest w kalamburach i dlaczego tak chętnie w nie gramy? Kalambury pomagają nam pracować nad naszą mową ciała, a to przydaje się w komunikacji. Warto dzieci uczyć różnych sposób komunikowania, bo nawet jako dorośli zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko potrafimy wyrazić słowami.

Zwiedzanie Tarnowa w lecie – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie każdego miasta łączy się z jednym nierozerwalnym elementem. Zabytkami. Jakie zabytki w Tarnowie warto zobaczyć, jeśli zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Tarnowa latem? No właśnie tutaj musimy podejść do sprawy rozsądnie ze względu na pogodę. Jedną z najlepszych atrakcji jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie, chociaż „jedną” jest tu pewnym niedopowiedzeniem. Muzeum to składa się bowiem z wielu różnych filii i oddziałów, ale wiąże się z tym jedna kwestia.

Najlepsze eksponaty tego muzeum znajdują się wewnątrz budynków, co może nam nie odpowiadać podczas letniej wycieczki. Nie oznacza to, że cały dzień musimy spędzić na zewnątrz i nie możemy ani na chwilę zajrzeć do któregoś z oddziałów. Oczywiście że nie, gdyż atrakcje turystyczne w Tarnowie warte są, aby się z nimi zapoznać. Nawet jeśli tylko pobieżnie.

Zwiedzanie zabytków w Tarnowie – umilmy sobie spacer!

Pamiętajmy też, że część ekspozycji należących do tego muzeum znajduje się w zabytkowych budynkach. Takie zabytkowe budynki w Tarnowie warto zobaczyć podczas spaceru, nawet jeśli nie planujemy do nich wchodzić. Taki spacer może być naprawdę ciekawą aktywnością, bo powiedzmy sobie szczerze. Jak często podczas spaceru po własnym mieście myślimy o jego zabytkowych budynkach?

Kiedy mieszkamy w mieście, to większość budynków, jakie mijamy, wydaje nam się oczywista. Zawsze tu były, więc są po prostu elementem infrastruktury. Takim, jaki zbudowano, więc nie ma sensu drążyć tematu. Dlatego warto odwiedzać nieznane nam miasta, a na naszej liście powinien znaleźć się właśnie Tarnów.

Jeśli sami jesteśmy mieszkańcami tego miasta, to również nie stoi nic na przeszkodzie, abyśmy zainteresowali się zabytkami Tarnowa. Spróbujmy na chwilę odpocząć od codzienności i po prostu wyjść na spacer, aby wyrazić uznanie pozostałościom po dawnych dziejach. Ale szukanie zabytków może nie być takie łatwe, więc spróbujmy się zastanowić, jakie zabytki w Tarnowie warto zobaczyć.

Co robić w Tarnowie latem, jeśli interesują nas zabytki?

tarnów na weekend – zabytkowy ratuszTakim najbardziej kluczowym zabytkiem w Tarnowie jest ratusz. Oczywiście cała Polska słynie z zabytkowych ratuszy i część z nich moglibyśmy zaliczyć do listy najwspanialszych zabytków Małopolski. Ale jednak w tarnowskim ratuszu jest coś, co wyróżnia go na tle pozostałych. Chodzi w tym wypadku o architekturę, która wcale nie jest taka typowa, jeśli chodzi o polskie ratusze.

Zwróćmy uwagę na to, że budynek ten postawiono w stylu manieryzmu. Jest to styl architektoniczny, który wyrósł w duchu renesansu, choć samo określenie budynku jako „ratusza renesansowego” nie wyjaśni dokładnie całej sprawy.

Myśląc o renesansowym ratuszu, staje nam przed oczami budynek w stylu ratusza poznańskiego. Chociaż oczywiście jest on piękny (tak jak i inne zabytki w Poznaniu), to jednak zauważymy od razu różnice miedzy nim, a tym z Tarnowa. Dlaczego ratusz ten jest jednym z najważniejszych zabytków w Tarnowie?

Zwiedzanie zabytków w Tarnowie – jak wyglądają renesansowe ratusze?

Jak wszyscy wiemy, pierwotną funkcją ratusza jest administracyjna. W przeszłości ważne było, aby siedziba rady miasta naprawdę wyróżniała się na tle innych budynków. Dlatego właśnie nie było powodu, aby oszczędzać na ratuszach i wznoszona naprawdę piękne budynki.

Zabytkowe kościoły w Tarnowie

tarnów – wycieczki jednodniowe, góra świętego marcinaAle skoro mówimy tutaj o „typowych” zabytkach w Polsce, to oprócz ratusza musimy wspomnieć jeszcze o innym rodzaju budynku. Oczywiście chodzi tutaj o kościoły, których jest w naszym kraju bardzo dużo, z czego większość ma charakter zabytkowe. Jakie zabytkowe kościoły w Tarnowie warto zobaczyć? W mieście jest jeden kościół, który wyróżnia się na tle innych zabytków kościołów w województwie małopolskim.

Omówiliśmy już sobie Górę św. Marcina, a kościół, o którym teraz mowa, znajdują się zaraz w jej pobliżu. O jaki kościół chodzi? Oczywiście o Kościół św. Marcina. Dlaczego ten kościół jest taki wyjątkowy i powinniśmy zobaczyć go na żywo? Jest to kościół w większości wybudowany z drewna, który – jak na drewnianą budowlę – przetrwał naprawdę długo.

Fot. po lewej: Kościół św. Marcina – zdjęcie wykonane w lutym 2011 r. przez Marcina Kunę

W tej formie, w jakiej widzimy go dzisiaj, powstał w wieku XV. Właściwie znajduje się on poza oficjalnymi granicami Tarnowa, we wsi Zawada. Zdecydowaliśmy jednak umieścić go na liście zabytków Tarnowa, gdyż dostać się do niego najlepiej właśnie z Góry św. Marcina. Co robić w Tarnowie latem, jeśli interesują nas zabytkowe kościoły? Przejść się na krótki spacer, żeby zobaczyć Kościół św. Marcina w Zawadzie.

Z ustaleń historyków wynika, że w miejscu tym istniał kościół już w wieku XIII, a organizację kościelną prowadzili tam Benedyktyni. Warto również zwrócić uwagę na wezwanie tego kościoła, gdyż św. Marcin z Tours to bardzo ciekawa postać.  Ten XIV-wieczny biskup był pierwszym założycielem klasztorów w Kościele zachodnim.

Postać jest dzisiaj poważana nie tylko przez katolików, ale także przez anglikanów, ewangelistów i osoby prawosławne. Marcin znany był z bycia surowym dla siebie, a wyrozumiałem dla innych. Miał bardzo duże wyczucie w jednoczesnym potępianiu cudzych błędów i bronieniu osób popełniających je przed okrutnymi karami. Choćby dla takiej wiedzy historycznej oglądanie zabytkowych kościołów jest czymś, co robić w Tarnowie latem jak najbardziej polecamy.

Co robić w Tarnowie latem, aby się ochłodzić?

jakie lody są najlepsze?Letnie upały potrafią być naprawdę zabójcze, a więc musimy szukać sobie sposobów na ochłodzenie. Każdy doskonale zna powiedzenie „lody do ochłody” i każdy wie, że sprawdzają się w tym świetnie. Kiedy jest nam wszystkim gorąco, mamy wrażenie, że nawet język nam się poci. Choć jest to oczywiście niemożliwe, to polizanie czegoś zimnego przynosi prawdziwą ulgę. Może się wiec okazać, że najlepsze atrakcje w Tarnowie do odwiedzenia w lecie to właśnie lodziarnie.

Oprócz ochłody zaletą lodów jest przede wszystkim ich smak. Dzisiaj lody są dostępne we wszystkich możliwych smakach. Jeśli jesteśmy miłośnikami smaków owocowych, to sięgniemy po lody truskawkowe, brzoskwiniowe albo malinowe. Inni będą woleć lody kawowe, toffi albo czekoladowe, jeśli połączenie lodów i owoców nie jest w ich guście. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy, co robić w Tarnowie latem, to możemy przemyśleć to podczas jedzenia lodów.

Lody włoskie w Tarnowie

Gdzie lody w Tarnowie smakują najlepiej? Najpierw należałoby się zastanowić, jakich lodów jesteśmy miłośnikami.  Możemy wybrać się na klasyczne gałki albo na lody włoskie prosto z maszyny. Obie te opcje s dobre, więc wybór jest naprawdę trudny. Kolejną opcją jest oczywiście kupienie loda w sklepie, najlepiej takiego orzeźwiającego. Najlepiej wziąć lody ze sobą na spacer, dzięki czemu zwiedzanie Tarnowa latem będzie dodatkowo przyjemne.

Oprócz orzeźwienia i ochłody bardzo ważną cechą lodów jest ich słodycz. Słodki smak dodatkowo wpływa na nasz nastrój, co sprawia, że nasza jednodniowa wycieczka do Tarnowa będzie jeszcze bardziej przyjemna. Nie od dziś wiadomo, że słodki smak sprzyja wydzielaniu endorfin czyli hormony szczęścia. Można więc powiedzieć, że wszelkie słodycze są o smaku szczęścia.

W Tarnowie znajdziemy kilka różnych lodziarni. Każda ma dla nas swoją unikatową ofertę, choć wszystkie mają jedną cechę wspólną – gwarancję ochłodzenia.

Jeśli zdecydujemy się jednak na zwiedzanie Tarnowa w weekend albo kilka dni, to nawet lepiej. W takiej sytuacji możemy chodzić na lody codziennie.

Polecamy odwiedzić New York Ice Cream Shop, Lodove Tarnów a także lody włoskie przy ul. Błońskiej. Oczywiście w Tarnowie nie mogło też zabraknąć jednej z najpopularniejszej sieci lodziarni w Polsce. Oczywiście chodzi o lody Grycan. Jeśli jednak nie lubimy tej sieci, lub nie odpowiadają nam jej ceny, to mamy wciąż wiele innych opcji. Mimo to jedzenie lodów jest czymś, co robić w Tarnowie latem trzeba, jeśli zależy nam na ochłodzie.

Tarnów – gdzie popływać?

Jest oczywiście jeden przewspaniały sposób na ochłodzenie się w lecie. Chodzi oczywiście o wskoczenie do basenu i zanurzenie się w wodzie. Chociaż na terenie Tarnowa znajdują się pływalnie kryte, to wiadomo, że w lecie najlepsza jest pływalnia na świeżym powietrzu. Kontrast między gorącym powietrzem a zimną wodą jest niesamowity. A więc co robić w Tarnowie, kiedy nam gorąco? Zakładać kąpielówki i skakać do basenu!

TOSiR oferuje nam wizytę w pływalni letniej, gdzie można naprawdę spędzić niezapomniany czas. Po spędzeniu kilku godzin na pływalni człowiek od razu czuje się inaczej. Spędzanie czasu na basenie pozwala na chwilowe zapomnienie o zewnętrznej rzeczywistości. Doświadczenie płynące (dobór słownictwa celowy) z rozkoszowania się wodą na pływalni jest zupełnie nieporównywalne z innymi aktywnościami, które możemy wykonywać w mieście.

Jeśli zjedzenie pysznych lodów nie dało nam pełnej ochłody, to wybierzmy się na basen. Zimna woda pozwoli nam całkowicie zapomnieć o lekkim upale.

czy na basenie można schudnąćPływalnia letnia jest też świetnym miejscem, aby nauczyć się pływać. Jeśli nie jesteśmy zbyt dobrymi pływakami, to tym bardziej mamy okazję, aby to nadrobić. Jest to zarówno świetne miejsce dla całej rodziny, jak i dla osób, które chcą spędzić weekend ze znajomymi. Miasta w województwie małopolskim oferują wiele różnych pływalni, a ta jest jedną z nich.

Dla części osób frajdą będzie samo dobranie sobie kostiumu kąpielowego. Może nie jest to aż tak istotne dla panów, ale panie docenią powagę tę sprawy. Nie wystarczy jedynie podjąć binarnej decyzji między strojem jedno- i dwu-częściowym. Każda kobieta chce czuć się pięknie, a więc dochodzi też odpowiedni wzór i krój. Czasem takie przygotowania trwają naprawdę długo, ale efekt końcowy jest warty. Można wreszcie z czystym sumieniem udać się na pływalnie lekką i ochłodzić się.

Tarnów – co warto zwiedzić latem?

Muzeum Okręgowe w TarnowieNie bójmy się też spędzić trochę czasu na rynku. W końcu to rynki są najbardziej ikonicznymi miejscami w Polskich miastach. To zwykle na nich znajdziemy zabytkowe ratusze, o których już wspomnieliśmy. Dlaczego rynek zalicza się do najczęściej odwiedzanych atrakcji w Tarnowie? Znajduje się on w samym centrum Starego Miasta, a jego historia sięga XIV wieku.

Wytyczono wtedy rynek stosując się do zasad średniowiecznej urbanistyki. Oczywiście od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło. Sam ratusz powstał dopiero w XV wieku, więc dopiero ok. 100 lat po wytyczeniu rynku. Potem zaczęto stawiać w jego obszarze inne budynki dzięki którym rynek jest czymś, co warto zobaczyć w Tarnowie. Chodzi tu między innymi o kamienice mieszczańskie, które budowano między XVI a XIX w.

Mowa tu o takich znanych budynkach jak Kamienica Ratajewiczowska oraz Kamienica Rosowska. Jest ich oczywiście dużo więcej, a każda z nich ma swoją własną historię. Dzisiaj znajdują się w nich między innymi lokale gastronomiczne. Daje nam to świetną okazję, aby napełnić żołądek i zregenerować siły. Co zjeść w Tarnowie?

Co czeka nas w ratuszu?

Jeśli uznamy, że dzień jest wystarczająco długi, by cieszyć się letnią pogodą, to możemy odłożyć spacery na później. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie wejście do ratusza, aby sprawdzić, co ten budynek może nam zaoferować. Na jego terenie znajduje się Galeria Sztuki Dawnej, w której zobaczymy dużo historycznych ekspozycji.

Jedną z najciekawszych wystaw jest „W kontuszu i przy szabli”. Jak sama nazwa wskazuje, oglądają tę wystawę będziemy mogli dowiedzieć się czegoś o czasach Polski szlacheckiej. Powinno się to spodobać wszystkim miłośnikom historii, ale nie tylko. Jest też dobre miejsce, aby wybrać się z dziećmi. Nawet jeśli dziecko jest zbyt małe, by zrozumieć wszystkie szczegóły dotyczące historii, to pewno zafascynuje je samo myślenie o tym, jak to było dawniej.

Co zjeść w Tarnowie podczas letniej wycieczki?

tarnów – wycieczki jednodniowe, gdzie zjeść w tarnowieJeśli przeznaczyliśmy cały dzień na zwiedzanie Tarnowa, to nie możemy spędzić tego dnia o głodzie. Musimy pamiętać, aby móc się porządnie najeść, zwłaszcza jeśli nasza wycieczka zakłada dużo pieszych spacerów. Podczas takiego wycieczko tracimy dużo cennych kalorii, co wymaga ich regularnego uzupełniania. Tak więc atrakcje w Tarnowie nam nie uciekną w przeciwieństwie do bezcennej energii, która ucieka nam wraz z wysiłkiem fizycznym.

Powinniśmy więc pomyśleć o jakimś pełnym obiedzie, który nas nasyci do pełna. To już od nas zależy, czy zdecydujemy się na kuchnię polską, włoską czy jeszcze na jakieś inne opcje. Jedynie nasz własny gust może nas w tej kwestii ograniczyć. Lokalami, w których możemy nasze potrzeby zaspokoić są restauracja Obsesja Smaku, restauracja Soprano albo restauracja Stara Łaźnia Tarnów. Każdy z tych lokali ma swoją własną ofertę, lecz każdy z nich gwarantuje równie przyjemną atmosferę.

Przed wybraniem restauracji dobrze jest sprawdzić, czy mają one w swojej ofercie ogródki. Jedzenie zawsze smakuje lepiej na świeżym powietrzu, zwłaszcza w lecie. Pamiętajmy jednak, aby zamówić sobie coś zimnego do picia. Wtedy już będziemy mogli się cieszyć podwójnie czasem spędzonym w Tarnowie. Co robić w Tarnowie latem, aby dobrze wspominać ten czas? Cokolwiek nie wybierzemy, pamiętajmy, aby dbać o nawodnienie i cenne kalorie.

O czym pamiętać podczas zwiedzania Tarnowa latem?

Pamiętajmy, że letnia temperatura rządzi się swoimi prawami. W lecie potrzebujemy dużo większego nawodnienia ze względu na zwiększone pocenie się. Jeśli mamy w planach długie spacery po Tarnowie, to powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni zapas wody. Gdzie w Tarnowie pójść na spacer? Jeśli mamy w planach oglądanie zabytków albo wypad na Górę św. Marcina, to o nawodnieniu po prostu musimy pamiętać.

Następną kwestią są promienie UV, które potrafią człowiekowi nie mało szkody wyrządzić. Przestrzegamy przede wszystkim osoby z wrażliwą skórą, aby zawsze były zaopatrzone w specjalny krem z filtrem. Jeśli skóra nasza jest bardzo wrażliwa, to nie wahajmy się wybrać ten najmocniejszy. Co robić w Tarnowie latem, aby uniknąć poparzenia słonecznego? Wysmarowanie się kremem w miejscach strategicznych jest w tej kwestii wystarczające.

Ochrona przed promieniami UV dotyczy nie tylko osób z wrażliwą skórą. To, że letnie słońce nie zmienia nas w czerwonego raczka jeszcze nie znaczy, że promienie te są dla nas bezpieczne. Mogą powodować one poważne przesuszenie skóry a także prowadzić do nowotworów (chociaż to już ekstremalna sytuacja). Jeśli więc chcemy w spokoju zwiedzać atrakcje turystyczne w Tarnowie, to zabezpieczmy się przed słońcem w odpowiedni sposób.

Inną kwestią jest też chronienie głowy. Kiedy słońce naprawdę daje się we znaki, to pamiętajmy o tym, aby założyć czapkę lub chustkę.

czy kleszcze mogą przenosić bakterie tężcaWspominaliśmy wcześniej o pikniku, a więc musimy sobie powiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz. Kiedy spędzamy dużo czasu wśród trawy, to musimy być świadomi jednej rzeczy. Chęć wspólnego spędzania czasu mogą wyrazić kleszcze, które mimo swojego małego rozmiaru potrafią być naprawdę niebezpieczne. Zaopatrzmy się więc w specjalne preparaty, odstraszające kleszcze.

W związku z tymi pajęczakami pojawia się wiele problematycznych kwestii. Wielu ludzi nie wie, jak poprawnie usunąć kleszcza, ani jak zdezynfekować ugryzienie kleszcza. Oczywiście wiedzę taką łatwo dzisiaj zdobyć, ale jednak lepiej jest temu zapobiegać. Zwłaszcza, że może zdarzyć się, że kleszcza po prostu nie zauważymy. Wtedy może być w naszym organizmie zbyt długo, co grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi takimi jak zachorowanie na Boreliozę.