Czeka nas wznowienie egzaminów praktycznych na motocykl?

Pojawił się plan, zgodnie z którym MORD (Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego) w Tarnowie zamierza wznowić egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe. Dokładnie mówiąc, egzaminy miałyby zostać wznowione w drugiej połowie marca.

Nie możemy zapomnieć o obowiązujących realiach

Oczywiście musimy pamiętać o panującej pandemii. Mówiąc wprost – ewentualne wznowienie działania będzie oznaczać egzaminy w ścisłym reżimie sanitarnym. Ponadto trzeba brać pod uwagę pogodę – cały czas mamy kalendarzową zimę.

Warto również podkreślić, że można mówić o wielu chętnych. W każdym razie tak wynika z informacji podanej przez Pawła Gurgula, dyrektora Małopolskiego Ośrodku Ruchu Drogowego. Można też spojrzeć na sprawę nieco inaczej – zimą sporo osób poradziło sobie z teoretyczną częścią egzaminu. Udane egzaminy teoretyczne możemy określić jako swego rodzaju wskazówkę – skoro dużo osób czeka na egzaminy praktyczne, może czas pomyśleć o skróceniu oczekiwania? Wszyscy pracownicy zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest czas. Z drugiej strony nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, uwarunkowaniach pogodowych i pandemii.

Pozostaje mieć nadzieję, że uda się to wszystko wypośrodkować.