W czwartek na kulturalnej mapie Tarnowa pojawiło się całkiem nowe, interesujące miejsce – Muzeum Historii Tarnowa i Regionu. W Muzeum mieszkańcy oraz turyści będą mogli podziwiać najciekawsze eksponaty tarnowskiego Muzeum Okręgowego. To miejsce idealne nie tylko dla pasjonatów historii!
Bogata historia miasta w zasięgu ręki
Muzeum mieści się w dwóch renesansowych kamienicach położonych tuż przy tarnowskim rynku. Wewnątrz znajdują się renesansowe malowidła, które dzięki przeprowadzeniu odpowiednich prac konserwatorskich z pewnością będą cieszyć wzrok odwiedzających. W piwnicach Muzeum będziemy mogli przenieść się na chwilę do czasów prehistorycznych i odwiedzimy gospodę cechową. Będziemy również podziwiać dawny Tarnów z okien tramwaju oraz przeniesiemy się do czasów II wojny światowej i PRL-u. Zapoznamy się z pergaminowymi dokumentami z przywilejami królewskimi i zobaczymy średniowieczne miecze. Na najwyższym piętrze będą na nas natomiast czekać znane postaci i odzwierciedlenia charakterystycznych dla miasta budynków. Przekonamy się tutaj również, jak wielowyznaniowa była niegdyś ludność Tarnowa. Zarówno każdy mieszkaniec miasta, jak i odwiedzający Tarnów turysta będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat historii i z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.
Miejsce idealne dla dzieci
Nowo otwarte Muzeum Historii Tarnowa i Regionu to miejsce przeznaczone nie tylko dla dorosłych i młodzieży, ale także dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z sali zabaw „Pod szczęśliwą gwiazdką”, w której odegrają teatrzyk kukiełkowy, pobawią się repliką średniowiecznego miecza albo zagrają w „Gwiazdkę i księżyc”. Dla naszych pociech przygotowano również dodatkową atrakcję w postaci możliwości wykonywania zadań specjalnych, które wskaże im kataryniarz (polegają one na zebraniu odgłosów ukrytych w różnych miejscach ekspozycyjnych). Wszystkich zwiedzających prosimy o stosowanie się do wszelkich obowiązujących obostrzeń COVID-19 odnoszących się do miejsc publicznych. Na terenie obiektu obowiązkowe jest zasłanianie nosa oraz ust, a grupy zwiedzających nie powinny przekraczać 12 osób.