Kolizja po kolizji

Bezpieczeństwo na drogach to coś, o czym mówi się bardzo często, ale mimo to dochodzi do różnego rodzaju przykrych zdarzeń. Niemniej teraz mowa o sytuacji niespotykanej.

Na obwodnicy Tarnowa

W ubiegły piątek na obwodnicy Tarnowa (przy wyjeździe w kierunku Krakowa) doszło do kraksy. Efekt tej kraksy to trzy zniszczone samochody i jedna osoba ranna. O szczegółach trudno mówić – możemy usłyszeć tyle, że audi R8 uderzyło w barierki i dachowało. Na miejscu mieliśmy pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję. Kobieta prowadząca audi R8 trafiła na badania.

Na tym jednak nie koniec, bo kraksa zrobiła wrażenie na jednym z przejeżdżających kierowców. Wrażenie na tyle ogromne, że możemy mówić o gapiostwie, które poskutkowało kolizją z samochodem osobowym. Wypada też dodać, że chodzi o samochód, który znajdował się przed sprawcą kolizji. Jest jednak również dobra wiadomość – nikomu nic się nie stało.

Niewiele trzeba do tego, aby stało się coś bardzo złego. Teoretycznie wszyscy o tym powinniśmy wiedzieć, ale nie ma to większego znaczenia, gdyż na koniec najważniejsza jest praktyka. Pamiętajmy też o tym, że troska o bezpieczeństwo dotyczy osób podróżujących pojazdami, jak i pieszych – dowodem na to jest choćby niedawna sytuacja w Płocku.