Pamiętajmy o zdrowiu

Troska o zdrowie to temat, o którym można mówić naprawdę długo. Zresztą wystarczy powiedzieć, że zdarzają się problemy, o których pewnie wiele osób nie wie. Warto też pamiętać o tym, że duże znaczenie ma dyscyplina – jeżeli można sobie pomóc, trzeba działać.

Mobilna pracownia densytometryczna

Świetnym przykładem jest choćby to, że mieszkańcy Tarnowa będą mogli skorzystać z mobilnej pracowni densytometrycznej. Pracownia ta pojawi się przy Przychodni nr 4 na os. Niepodległości 3a w Tarnowiestanie się to w najbliższy piątek (5 listopada). Skierowania od lekarza nie trzeba, ale nie obejdzie się bez zapisu. Zapisy prowadzone są wyłącznie telefonicznie (512 351 600). Ważne jest także to, że cena jednego badania wynosi 45 złotych. Za diagnostykę odpowiadać będzie MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Czasem wydaje nam się, że pewne problemy mogą dotknąć tylko innych – takie myślenie jest zgubne. Warto również wiedzieć, że osteoporoza to choroba, która dotyka w Polsce coraz więcej osób – można usłyszeć, że z chorobą tą zmaga się około 2,7 miliona osób.