Czas na wielofunkcyjne boisko

Stary tor modelarski przy Pałacu Młodzieży to już historia. Pamiętajmy jednak o tym, że koniec jednego, to początek czegoś drugiego. W przypadku okolic Pałacu Młodzieży możemy mówić o boisku.

Uprawianie sportu

Jak zapewne wszyscy wiedzą, uprawianie sportu ma niemałe znaczenie. Z drugiej strony można zaobserwować niechęć do ćwiczeń fizycznych i władze miasta chcą to zmienić. Krótko mówiąc, już niedługo (plan zakłada koniec prac na przełomie października i listopada) pojawi się boisko, które zaspokoi różne oczekiwania. Dla niezorientowanych – możemy usłyszeć o tym, że będzie można grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

Warto również zdawać sobie sprawę z prac dotyczących piłkochwytów, koszy, ławek, oświetlenia czy ogrodzenia. Wszystkim zależy na tym, aby można było mówić o komfortowych warunkach. Skoro już jesteśmy przy warunkach, obiekt będzie ogólnodostępny (nie ma mowy o żadnych rezerwacjach).

Koszt inwestycji to niemal 750 tysięcy złotych, z czego 623 tysiące pochodzą z budżetu miasta. Za resztę kwoty odpowiada Urząd Marszałkowski.