Wyniki głosowania w sprawie budżetu obywatelskiego

Wpływ na to, co się dzieje wokół nas, to temat dyskusyjny. Niemniej nie można mówić o tym, że przeciętny człowiek może się tylko przyglądać. Najlepszym tego przykładem jest budżet obywatelski (ponadto mamy właśnie wyniki głosowania w sprawie tego budżetu).

Co możemy powiedzieć na temat głosowania?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zgłoszono 26 pomysłów. Zgłoszenie nie oznaczało jednak tego, że zagłosowanie na dany pomysł będzie realne.

Ostatecznie mieliśmy 16 projektów5 nie spełniło wymagań merytorycznych i tyle samo odpadło po ocenie formalnej. Rozpoczęcie głosowania miało miejsce 14 września – wyrazić swoją opinię można było do 14 października. Z tego prawa skorzystało 5 119 osób, co przełożyło się na 7 306 głosów. Gdy głosy zostały podliczone, do realizacji przyjęto 9 projektów. Najwięcej ludzi postawiło na remont, przebudowę i budowę placu zabaw na terenie osiedla Krzyż854 osoby chcą realizacji tych planów.

Warto jeszcze zatrzymać się przy pieniądzach – w tym roku budżet obywatelski wynosi nieco ponad 4 miliony zł. Z drugiej strony nie sposób zapomnieć o tym, że są zobowiązania z poprzednich lat. Krótko mówiąc, przyszłość jest mimo wszystko pewną niewiadomą.