Ostrzeżenie podziałało – nie będzie ogromnej podwyżki za wywóz śmieci

Co sądzicie na temat uciekania się do szantażu? Można przypuszczać, że szantaże wzbudzają skrajnie negatywne emocje, ale pamiętajmy też o tym, że każda sprawa jest wyjątkowa.

O Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

W lipcu na blokach Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się ważne afisze – mogliśmy przeczytać, że mieszkańcom grozi ogromna podwyżka za wywóz śmieci. Dla niezorientowanych – obecnie mamy 24 zł miesięcznie od osoby, a po ewentualnej podwyżce mielibyśmy 84 zł. Istotne jest również to, że chodzi o ostrzeżenie w związku z tym, iż śmieci są segregowane nieprawidłowo.

Ostatnio mieliśmy kontynuacje sprawy, ponieważ pojawiły się ponowne kontrole. Bardzo ważne jest też to, że wyniki kontroli przedstawiają się optymistyczniewidać znaczną poprawę. Można nawet przeczytać, że w tym momencie nie ma mowy o wspomnianej w lipcu podwyżce. Warto też odnotować, że złe segregowanie nie musi wiązać się z ignorowaniem zaleceń – czasem nie wszystko jest czytelne. Zresztą można usłyszeć, że ludzie mieli problemy z segregacją bioodpadów.