Alkohol czy głupota? Co spowodowało pobicie bezdomnego?

Zdarzają się takie momenty, kiedy trudno zrozumieć to, co właśnie miało miejsce – dwóch młodych tarnowian (19 i 29 lat) dopuściło się kradzieży rozbójniczej. Obu panom grozi nawet 10 lat więzienia.

Zabrali telefon

Niemniej jednak zacznijmy od początku, czyli od kradzieży telefonu, który należał do 34-letniego bezdomnego. Mężczyzna postanowił, że tak sprawy nie zostawi – postanowił zażądać zwrotu swojej własności. Jak się można domyślić, zaczęły się problemy i to stosunkowo poważne – bezdomny został potraktowany pięściami i kopniakami. Napastnicy spożywali alkohol, ale myśleli na tyle trzeźwo, że bardzo szybko zaczęli uciekać. Ranny bezdomny był w stanie dotrzeć na stację paliw, co pozwoliło mu zadzwonić po policję. Funkcjonariusze nie mieli problemów z namierzeniem sprawców, ale okazało się, że telefon 34-latka uległ zniszczeniu.

Agresorzy trafili do policyjnego aresztu, a potem do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Na ten moment sprawcy mają policyjny dozór i zakaz zbliżania się do ofiary.