Przechwycono transport marihuany z Hiszpanii. Część przemytu miała trafić na teren powiatu tarnowskiego

Wielki brawa dla agentów CBŚP – zatrzymano kolejne osoby związane z przemytem i obrotem narkotykami. Wartość przejętego towaru szacuje się na ponad 7 milionów złotych – część narkotyków miała trafić do powiatu tarnowskiego.

Świetne przygotowanie

Akcję przeprowadzono na terenie województwa świętokrzyskiego. Trzeba też przyznać, że wszystko zostało bardzo dobrze przygotowane – funkcjonariusze nakryli przestępców podczas realizacji dostawy i przekazywania kartonów wypełnionych marihuaną. W rezultacie udało się przejąć 140 kg suszu.

Warto również podkreślić, że zatrzymano kuriera i dwóch hurtowników. Kurierowi udowodniono, że od maja do czerwca przewiózł łącznie 240 kg marihuany. Hurtownicy odpowiadali za przeładunki narkotyków – śledczy ustalili, że w tym roku rozprowadzili 345 kg marihuany, 6 kg amfetaminy, kokainę i tabletki ekstazy. Kurier będzie odpowiadać za wewnątrzwspólnotowy przemyt znacznej ilości narkotyków – w takiej sytuacji maksymalna kara to 15 lat więzienia. Pozostała dwójka odpowie za udział w obrocie znacznej ilości środków odurzających – maksymalna kara to 12 lat więzienia. Wszyscy przebywają obecnie w areszcie tymczasowym.

Śledztwo ma charakter rozwojowy, także nie możemy wykluczyć dalszych zatrzymań.