Zachęta do wspierania osób LGBT

Samorząd Tarnowa zdecydował się dołączyć do akcji społecznej, której celem jest zapewnianie wsparcia dla osób nieheteronormatywnych i transpłciowych. Przez wsparcie należy rozumieć wydarzenia promujące akcję – wszystko odbędzie się w poniedziałek 17 maja.

Homofobiczna przemoc

Trudna sytuacja osób LGBT to coś niepodważalnego. Oczywiście niełatwo mówić o szczegółach, ale można usłyszeć, że większość nastolatków ma do czynienia z homofobiczną przemocą. Warto również podkreślić, że przemoc nie sprowadza się do okresu, podczas którego następują konkretne zdarzenia. Jak się możemy dowiedzieć, mniej więcej połowa nastolatków zmaga się z depresją, a większość ma myśli samobójcze. Taka rzeczywistość nie powinna zostać zmieniona kiedyś – zmiana powinna nastąpić natychmiast!

Wypada też odnotować, że 17 maja to nie jest przypadkowy dzień – właśnie wtedy obchodzi się Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wracając do zaplanowanych wydarzeń, nie sposób mówić o drobiazgach, aczkolwiek nieco wiadomo. Wiadomo choćby to, że nie zabraknie akcji o charakterze edukacyjnym. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to szalenie istotne. Ludzie muszą wiedzieć, jak przedstawia się sytuacja – chodzi o podejmowanie świadomych decyzji.