Kreatywność złodziei – największe zagrożenie?

O metodach złodziei powiedziano już wiele, a mimo to są osoby, które dają się oszukać. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że wciąż pojawiają się nowe zagrożenia. Ostatnio szczególnie należy zwrócić uwagę na inwestowanie w kryptowaluty.

Na czym polega oszustwo?

Inwestowanie w kryptowaluty to coraz częstsza zachęta ze strony oszustów. Najlepiej wiedzą o tym tarnowscy policjanci – w końcu dostają z tego powodu coraz więcej zgłoszeń. Nie tak dawno jedna z mieszkanek Tarnowa straciła ponad 27 tys. zł. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się niewinnie, bo od zarejestrowania się na jednym z serwisów internetowych. Kluczowe znaczenie miało to, że kobieta zainstalowała aplikację, dzięki której oszuści otrzymali login i hasło do bankowości elektronicznej.

Złodzieje są bezpieczni?

Jakby tego wszystkiego było mało, złodzieje są na uprzywilejowanej pozycji. Jest to związane, z tym że skradzione pieniądze trafiają na zagraniczne konta. Ponadto dochodzi do kupowania kryptowalut, co jest równoznaczne z traceniem tropów. Warto również dodać (gdyby ktoś nie wiedział), że przedstawione wyłudzenie zdarza się w różnych częściach kraju – ludzie tracą nawet kilkaset tysięcy złotych.

Krótko mówiąc, największe znaczenie ma zachowanie ostrożności i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania.