Włamywali się do lodówek. Zostali zatrzymani

Na temat włamywaczy można mówić bardzo długo. Niemniej jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które mogą zaskakiwać – trzech młodych tarnowian włamywało się do przysklepowych lodówek z napojamiwszyscy zostali zatrzymani. Szacuje się, że łączna wartość skradzionego towaru wynosi ok. 1700 zł.

Co jeszcze wiadomo?

Zacznijmy od tego, że włamania miały miejsce na przełomie czerwca i lipca. Złodzieje mają 14,20 i 21 lat – wszyscy przyznali się do włamania połączonego z kradzieżą. Warte podkreślenia jest też to, że okazało się, iż jeden z nich ma na koncie kradzież roweru.

W związku z tym zdecydowano się na przeszukanie miejsca zamieszkania. Co więcej, podczas przeszukiwania rower odnaleziono (znalezisko trafiło już do właściciela). Kradzież z włamaniem oznacza, że maksymalna kara wynosi 10 lat pozbawienia wolności. Musimy też pamiętać o tym, że 14-latek będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Dobrze też zadać sobie pytanie, dlaczego doszło do kradzieży? Czy możemy mówić o głupocie? Mowa o młodych ludziach, którzy mogą mieć poważne problemy.