Ustawka kibiców na autostradzie

Na autostradzie A4 w kierunku Katowic w rejonie Brzeska doszło do niespodziewanej ustawki kibiców. Niecodzienna sytuacja sparaliżowała na dłuższą chwilę ruch i zaskoczyła kierowców, którzy stojąc w korku, obserwowali z okien samochodów, jak pseudokibice wszczynają bójkę. Sprawne poinformowanie oraz szybki przyjazd policji na miejsce nie pomogły jednak w zatrzymaniu kibiców.

Bójka kibiców i zaskoczeni kierowcy

Do zaskakującego wydarzenia doszło, jak twierdzą internauci, około godziny 15.30. Kilkudziesięciu mężczyzn nagle wybiegło ze swoich samochodów i zablokowało autostradę, wszczynając bójkę i zatrzymując ruch samochodowy. Wielu oczekujących na rozwój sytuacji kierowców chwyciło za telefony komórkowe i zaczęło nagrywać wydarzenie. Filmiki, które nakręcili, są dla zainteresowanych tym wydarzeniem wciąż dostępne w sieci. Na szczęście bójka nie trwała długo, a kibole nie byli agresywni w stosunku do obserwujących wydarzenie kierowców. Żaden ze świadków zdarzenia nie ucierpiał podczas tej ustawki.

Szybka interwencja policji i zabezpieczenie nagrań

Sprawa bardzo szybko została zgłoszona na policję. Po piętnastu minutach na miejscu zdarzenia pojawiła się pierwsza jednostka, jednak po przybyciu patrolu na miejsce zdarzenia, pseudokibice zdążyli już je opuścić. Zgłoszenie dotarło do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Do zdarzenia zostały zadysponowane jednostki takie jak: policjanci z Wydziału Kryminalnego, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer samochodowych i telefonów komórkowych. Biorącym udział w bójce może grodzić kara pozbawienia wolności do 3 lat. Obecnie trwają poszukiwania świadków zdarzenia, których dotychczas zgłosiło się już kilkunastu. Osoby, które mogą udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce.