Rozbity gang kiboli-lichwiarzy

Trzech mieszkańców Tarnowa zostało aresztowanych w związku z prowadzeniem działalności lichwiarskiej. Oprócz tego usłyszeli oni również inne zarzuty – dokonywanie rozbojów, wymuszeń i stosowanie gróźb wobec innych ludzi. Zatrzymani mężczyźni to pseudokibice jednego z tarnowskich klubów. Do wszystkich tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez grupę, prokuratura apeluje, by zgłaszać ten fakt organom ścigania.

Działalność przestępcza pseudokibiców

Aresztowani przez Komendę Miejską policji w Tarnowie mężczyźni są w wieku od 33 do 35 lat. Ich działalność lichwiarska polegała na udzielaniu pożyczek na wysoki procent osobom, które nie miały zdolności kredytowej w innych instytucjach finansowych oraz wymuszaniu ich spłaty nielegalnymi metodami. Do metod tych należały: zastraszanie, stosowanie gróźb oraz dokonywanie rozbojów i wymuszeń. Co więcej, aresztowani mężczyźni domagali się zapłaty pieniędzy nawet gdy kontrahenci oddali im już wszystkie swoje długi wraz z odsetkami. Lichwiarze-przestępcy uszkadzali mienie ruchome i nieruchomości swoich pożyczkobiorców od 2018 roku. Wszyscy zatrzymani mężczyźni należą do środowiska kiboli jednego z klubów piłkarskich w Tarnowie oraz trenują sporty walki. Policja odnalazła przy nich w trakcie zatrzymania dużą sumę pieniędzy, a także dokumentację, która świadczy o prowadzonej przez nich działalności przestępczej. Grozi im do 12 lat więzienia. 

Apel prokuratury: pokrzywdzeni oraz świadkowie są proszeni o kontakt

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego, lichwy, zastraszania i składania fałszywych zeznań. Jednak wszyscy pokrzywdzeni przez grupę przestępczą są proszeni o zgłaszanie tego organom ścigania. Zarówno oni, jak i wszyscy świadkowie, mają gwarancję bezpieczeństwa, a osobom, które mogą przekazać jakiekolwiek informacje o sprawie, zapewnia się anonimowość. Skontaktować można się z Wydziałem dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie pod numerem telefonu 47 831 1383 albo z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie pod numerem telefonu 14 6886 207.