Brak chętnych w tarnowskich szkołach średnich

Już niedługo początek nowego roku szkolnego i trzeba przyznać, że zainteresowanie tarnowskimi szkołami średnimi nie jest szczególne. Wystarczy powiedzieć, że tym roku uruchomiono mniej oddziałów, a mimo to wciąż możemy mówić o wolnych miejscach.

Gdzie znajdziemy informacje na temat wolnych miejsc?

Gdyby kogoś interesowały konkrety, nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z informacjami, jakie udostępnia Małopolskie Kuratorium Oświaty. Ważne jest też, że miejsca zwolniły się ze względu na brak potwierdzenia woli podjęcia nauki. Śledzenie wolnych miejsc to coś, o czym nie można zapomnieć! Warto również podkreślić, że wolne miejsca dotyczą zwłaszcza techników.

Ktoś może zapytać, z czego to wynika? Niektórzy mogą też zadać sobie pytanie, czy możemy mówić o problemie krajowym? Oczywiście niełatwo odnosić się do szczegółów, ale są sprawy, o których nie sposób zapomnieć. Najbardziej wyrazistym przykładem jest pogłębiający się kryzys demograficzny (do tego dochodzi też niższa subwencja oświatowa). Dobrze również nawiązać do liczb – mamy 66 oddziałów, czyli o 6 mniej niż w ubiegłym roku. Można także powiedzieć, że początkowy plan zakładał 62 oddziały – zmiana to efekt opinii rodziców, dyrektorów, nauczycieli i radnych miejskich.