 
                  Ostatnie działania służb porządkowych skoncentrowane były na ochronie leśnych terenów w miejscowościach takich jak Łękawka, Poręba Radlna oraz Zawada. Patrole te miały na celu zapobieganie nielegalnym praktykom, takim jak pozyskiwanie stroiszu. Funkcjonariusze przeprowadzali kontrole, zarówno obserwując wyznaczone obszary, jak i patrolując leśne drogi oraz ścieżki. Po przeprowadzonych inspekcjach nie stwierdzono przypadków nielegalnej wycinki drzew.
Interwencja w Zawadzie
Podczas jednego z pieszych patroli w Zawadzie, dzielnicowi zauważyli mężczyznę na motocyklu typu „cross”, który poruszał się po obszarze leśnym. Na widok funkcjonariuszy, motocyklista próbował oddalić się, jednak szybko został zatrzymany. Na miejsce przybył patrol Straży Leśnej, który przejął dalsze postępowanie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych za złamanie przepisów dotyczących niszczenia uprawy leśnej oraz nieuprawnionego wjazdu do lasu. Występki te określają artykuły 156 oraz 161 Kodeksu wykroczeń.
Kontynuacja działań prewencyjnych
Współpraca pomiędzy Policją a Strażą Leśną nie zakończy się na tym etapie. W najbliższych tygodniach planowane są kolejne wspólne patrole, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to zwiększa się ryzyko nielegalnych działań związanych z pozyskiwaniem stroiszu. Takie działania prewencyjne mają na celu ochronę naturalnych zasobów oraz przestrzeganie prawa w obszarach leśnych.
Źródło: KMP w Tarnowie

 
           
           
           
           
         
         
         
         
         
         
           
         
         
        