Pojawią się kolejne ścieżki rowerowe

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy zaliczają się do cyklistów – w Tarnowie pojawią się kolejne ścieżki rowerowe! Gdzie powstaną?

Plany są znane

Plany zakładają cztery nowe ścieżki rowerowe. Wiadomo też, że chodzi o Dworcową, Niedomicką, Nowy Świat i aleję Piaskową. Oczywiście na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać, wszak pierwszym krokiem jest rozstrzygnięcie przetargu. Bardzo ważne jest też to, że czas na dokumentację projektową to 4 miesiące (czas liczy się od momentu podpisania umowy).

Wiemy również, że ścieżki mają mieć nawierzchnię bitumiczną. Ponadto przy każdej ścieżce pojawi się ciąg pieszy i niemal wszystkie ciągi powstaną z kostki betonowej. Wyjątkiem jest ul. Dworcowa – tam będziemy mieli nawierzchnię brukową. Wyjątek ten ma związek z uwarunkowaniami historycznymi. Warte podkreślenia jest też to, że możemy mówić o uwzględnianiu potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tarnów to miasto, w którym potrzeby każdego mieszkańca są tak samo istotne.

Plany prezentują się ciekawie, ale najważniejsze są efekty działań – miejmy nadzieję, że podczas prac wszystko przebiegnie zgodnie z planem.