Wczoraj w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach odbyła się osiemnasta edycja prestiżowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Burmistrza Ryglic”. Uczniowie z dziewięciu różnych szkół podstawowych stanęli w szranki, aby zdobyć cenne nagrody, w tym pióro Burmistrza oraz książki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach.
Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, w tym Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna, Dyrektor Biblioteki Publicznej Beatę Jagodzińską oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Janusza Szczęcha, którzy wspólnie wręczyli nagrody zwycięzcom. To zaszczytne grono podkreśliło znaczenie konkursu w promowaniu umiejętności językowych młodzieży.
Laureaci konkursu
Po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce przyznano Bartłomiejowi Krzyżanowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Suchym. Drugie miejsce zajęli wspólnie Aleksandra Jop ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie oraz Nikodem Kłusek z Zespołu Szkół w Lubczy. Na trzecim miejscu uplasowali się Gabriela Blicharz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Joninach, Alicja Morawska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach oraz Michał Szarek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Swoszowej.
Wyróżnieni uczestnicy
Wyróżnienia otrzymali Martyna Kita ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej, Bernadetta Machota ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej oraz Izabela Matug z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej. Ich osiągnięcia zostały docenione za szczególne umiejętności ortograficzne i zaangażowanie.
Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom za ich ciężką pracę i determinację. Podziękowania składane są również nauczycielom i dyrektorom szkół, którzy wspierają uczniów w rozwijaniu ich pasji i talentów. Tego rodzaju konkursy nie tylko promują poprawną pisownię, ale także rozwijają zainteresowanie językiem polskim, co jest niezwykle wartościowe w dzisiejszych czasach.
Źródło: facebook.com/Ryglice
