Karambol – pod Tuchowem zderzyło się 5 samochodów

We wtorkowe przedpołudnie 11 sierpnia o godzinie 11.09 doszło do karambolu w pobliżu drogi prowadzącej w kierunku Lubaszowej. Droga wojewódzka nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej była zablokowana w kierunku Ciężkowic i Krynicy przez około godzinę. Karambol miał miejsce na wysokości stacji benzynowej. Uczestniczyło w nim pięć samochodów osobowych, a na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły odpowiednie jednostki.

Mobilizacja pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji

Z racji rozmiaru zdarzenia oraz potencjalnej dużej liczbie osób poszkodowanych, na miejsce zadysponowano dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz pięć zespołów straży pożarnej. Znaleźli się wśród nich między innymi ochotnicy z Tuchowa, Siedlisk i Dąbrówki Tucholskiej. Nie zabrakło również zawodowców z Siedlisk i JRG 2 w Tarnowie.

Na miejsce przybyli także oczywiście policjanci. Osoby podróżujące pojazdami, które uczestniczyły w kolizji, natychmiast znalazły się pod opieką ratowników medycznych z przybyłych ZRM-ów. Działania, jakie podjęły przybyłe zastępy OSP i PSP polegały przede wszystkim na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, zneutralizowaniu wycieków, uprzątnięciu miejsca zdarzenia oraz na zepchnięciu z pasa ruchu czterech samochodów biorących udział w kolizji.

Na szczęście nie było rannych

W karambolu uczestniczyła między innymi dwójka dzieci. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nikt z podróżujących samochodami, które uczestniczyły w karambolu, na szczęście nie ucierpiał. Transport do szpitala żadnego z uczestników karambolu nie był konieczny. Droga wojewódzka nr 977 pozostała nieprzejezdna w obu kierunkach przez dwie godziny.

W tym czasie trwały intensywne prace mające na celu uporządkować to, co pozostało po karambolu. Usunięto więc z jezdni wszystkie rozbite samochody, pozbyto się rozbitych elementów, a także zneutralizowano płyny eksploatacyjne, które były rozlane na drodze. Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia, które jeszcze nie są znane.