Jak radzić sobie podczas upałów?

Nie ulega wątpliwości, że musimy mierzyć się z ogromnymi upałami. Upały są na tyle dokuczliwe, że bardzo często trudno wytrzymać. Można też przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, co robić?

Można powiedzieć wiele

Ochrona przed upałami to temat, który możemy określić złożonym, wszak wystarczy spojrzeć choćby na miejsce pracy. Uczciwie trzeba też przyznać, że najwięcej zależy od nas samych – mówiąc najprostszym językiem, należy uważać. Weźmy sobie za przykład przebywanie w domu – dobrym rozwiązaniem jest jak najszybsze zasłonięcie okien. Z drugiej strony nie sposób nie wspomnieć o uruchomieniu kurtyn wodnych (kurtyny te można znaleźć wyłącznie na terenie Tarnowa) – takie podejście dowodzi, że rządzący dbają o zdrowie mieszkańców. Warto również pamiętać o ostrzeżeniu ze strony Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nie wiemy, jak długo upały zostaną z nami, w końcu prognoza pogody nie zawsze musi się sprawdzić. Niemniej należy wziąć pod uwagę, że mamy czerwiec – jeżeli upały znikną, zapewne będzie to sytuacja przejściowa.