Przez ponad dwa lata, dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich, Tarnów stał się miejscem realizacji ponad 50 różnorodnych projektów. Wśród nich znalazły się takie inicjatywy jak Szlak Maszkaronów, wodne murale, czy nowo powstałe Centrum Dialogu, które umiejscowione jest w odrestaurowanym Pałacu Ślubów na ulicy Gumniskiej 30. Nie bez powodu, to właśnie w tym miejscu podsumowano projekt „Tarnów – Nowe Spojrzenie”.
W poniedziałkowy wieczór (15 kwietnia), w świeżo otwartym Centrum Dialogu miało miejsce podsumowanie projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”. Projekt ten realizowany był w ramach Programu Rozwój Lokalny i był finansowany w 85% ze środków Funduszy Norweskich. Reszta funduszy pochodziła z budżetu państwa. Łącznie zrealizowano 55 różnych zadań, które kosztowały niemal 16,5 mln złotych. Celem tych działań było podniesienie jakości życia mieszkańców oraz rozwój miasta. Dzięki uzyskanym funduszom udało się odrestaurować Pałac Ślubów, który teraz pełni funkcję Centrum Dialogu.
Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podkreślił jak ważne jest to miejsce. Stwierdził, że jest to fascynujące miejsce o bogatej historii, które zyskało nowe funkcje jako miejsce spotkań i dialogu. Wyraził również nadzieję o aktywnym udziale wolontariuszy w działaniach Centrum. Wzywał też do utrzymania obiektu otwartym dla wszystkich grup społecznych, zwracając uwagę na jego niekomercyjny charakter.
Prezydent Ciepiela przypomniał również swoje słynne już słowa, iż „Tarnów jest w najlepszym okresie rozwoju w swojej historii”. Potwierdził, że utrzymuje swoją opinię i dodał, że najważniejsze zmiany dopiero przed nami.
Fundusze Norweskie przyczyniły się także do realizacji innych projektów jak Szlak Maszkaronów, wodne murale, Hackaton, Tarnowskie Kino Plenerowe, Biblioteka COOL(tura), Tarnoc, Godziny dla Rodziny, Młodzi Gniewni Genialni, Od juniora do Seniora, Wrota Kultury, Ogrody Permakultury oraz Drzewo Sprawiedliwych – stalowa konstrukcja przy ulicy Żydowskiej.
W pracach nad projektem „Tarnów Nowe Spojrzenie” wzięło udział ośmiu partnerów, w tym Akademia Tarnowska, Stowarzyszenie „Made in Tarnów”, Fundacja „Edumocni”, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie, Stowarzyszenie Restauracji w Tarnowie, Fundacja „Auxilium” oraz Polskie Forum Klimatyczne.