Czy rozumiemy seniorów?

Bardzo często mówi się o tym, że należy zwracać uwagę na to, co się wokół dzieje. Teoria jednak niekoniecznie musi mieć przełożenie na praktykę, choć powinno być inaczej.

„Przyjaźni seniorom”

Co za tym idzie, istotne jest prowadzenie działań, dzięki którym będzie można mówić o zmianie rzeczywistości. Za przykład może posłużyć choćby projekt „Przyjaźni seniorom”. Za projekt ten odpowiada fundacja Kromka Chleba i jakby nie patrzeć, jest to fundacja, która skupia się na naprawdę ważnych sprawach.

Jeżeli chcesz poznać konkrety, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami. Niemniej jednak warto podkreślić, że chodzi o kształtowanie empatycznych postaw i przełamywanie stereotypów. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że na efekty zawsze należy trochę poczekać. Z drugiej strony dobrze wiedzieć, że możemy mówić o pierwszych sukcesach – wystarczy przypomnieć sobie przebieg listopadowych warsztatów kulinarnych.

Jak zapatrujesz się na działania prowadzone przez fundację Kromka Chleba? Czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości?